КОРИСНІ САЙТИ ІЗ БЕЗКОШТОВНИМИ ЕЛЕКТРОННИМИ КНИГАМИ
Все більше книголюбів віддають перевагу електронним книгам над традиційними. За їх словами, знайомитись із художніми героями за допомогою електронних аналогів – зручно і порівняно недорого. Ми підготували добірку сайтів, на яких можна завантажити електронні книги не лише безкоштовно, а й без реєстрації, надсилання смс-повідомлень та інших ускладнень.
Книги українською мовою
Книги таких сучасних авторів як Василь Шкляр, Люко Дашвар, Любко Дереш та багатьох інших, а також всесвітньо відомі класичні твори Віктора Гюго, Еріха Марії Ремарка, Оноре де Бальзака та багатьох інших письменників, книгами яких захоплюються мільйони, ви зможете знайти і завантажити на цих сайтах:
Як читати газету
- Читай газету щодня.
- Газети розкажуть тобі про найважливіші події, що відбуваються в нашій країні й у всьому світі.
- Перед тим, як почати читати газету, переглянь заголовки всіх статей – це допоможе тобі вибрати в ній найцікавіший матеріал.
- Читаючи газету, користуйся картою. Знайди на ній місця, про які прочитав у газеті.
- Пояснення незрозумілих слів знайди в словнику, або про їх значення запитай у вчителя, бібліотекаря.
- Опрацюй додаткові інформаційні джерела, що стосуються тематики, яка тебе дуже зацікавила.
Як скласти план тексту підручника
- Прочитай заголовок параграфа і подумай: який зміст закладено в заголовок?
- Прочитай уважно даний параграф і виділи в ньомунові терміни (з’ясуй їх).
- Розглянь і постарайся зрозуміти малюнки і їхчастини, що відносяться до тексту.
- Прочитай текст окремо по абзацах і визнач, про щойдеться в кожному абзаці.
- Склади план прочитаного тексту (пунктами плануможуть бути заголовки абзаців).
- Перекажи за складеним планом увесь текст,постарайся зрозуміти і запам’ятати його зміст.
- Дай відповіді на всі запитання в кінці параграфа або на запитання, поставлені вчителем.
Пам’ятка юним читачам
щодо написання відгуку на прочитаний сучасний літературний твір
Згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 231 від 15.03.2011 року, оголошено ІІІ щорічний регіональний конкурс «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу». Метою конкурсу є популяризація вітчизняної дитячої книги, розвиток читацької культури учнів 4-5 класів загальноосвітніх навчальних закладів та заохочення їх до систематичного читання сучасної української літератури.
Бути справжнім читачем – значить розуміти і вміти відтворювати в усній або письмовій формах зміст прочитаного. Дуже важливо уважно читати літературний твір. Прочитавши його назву, учень має здогадатись, про що буде йти мова у творі, і поміркувати, що нового дізнається з книжки. Неодмінно слід звертати увагу на автора твору. Під час першого читання потрібно уявити образи, оцінити вчинки літературних персонажів і все описане автором. Також слід звернути увагу на незрозумілі слова, виписати й відшукати їхні значення у словниках. Корисно зробити відбір прочитаного:
- це я вже знаю;
- це мене здивувало, тому що…;
- це схоже на те, що ми читали раніше.
Найважливішим у сприйнятті художнього твору є повторне читання, коли необхідно дуже уважно читати й головне – виписувати все, що можна знайти нового для себе, що, на думку читача, є прекрасним і що знадобиться коли-не-будь у житті: слово, фразу чи цілий уривок. Дуже важливо вміти аналізувати прочитане, висловлювати свою точку зору, розуміти авторську позицію, а ще вміти відчути красу художнього слова, оскільки все це стане основою для написання критичного відгуку.
Наступний етап читання – обговорення прочитаного. Прочитана книга викликає необхідність поділитися своїми думками та почуттями. Таке обговорення можна реалізувати складанням відгуку на прочитану книгу. Для відгуку характерний обмін враженнями про твір, висловлення свого ставлення до вчинків героїв, подій, повідомлення власних думок щодо того, як ставиться автор до героїв – співчуває чи засуджує, висміює чи пишається.
Для написання відгуку допоможуть «Рекомендації юному читачеві»:
Під час повторного перегляду літературного твору з’ясуйте, чи все вам зрозуміле. Випишіть із твору те, що потребує запам’ятовування: дати, імена, назви тощо.
Визначте тему, мету й головних героїв твору.
Поміркуйте, в якій формі краще написати відгук (у вигляді листа-роздуму, щоденникових записів тощо).
У вступній частині зазначте назву твору та автора.
Подумайте, чим вас найбільше зворушив твір, які герої сподобалися, а які ні.
Зазначте, які висновки ви зробили, прочитавши твір. Що нового дала вам прочитана книга, у чому згодні з автором, а з чим можна посперечатися.
Як користуватись систематичним каталогом
Якщо тобі потрібна якась конкретна книга, ти можеш використовувати систематичний каталог.
Систематичний каталог вміщує картки з описами книг, які має бібліотека.
Уміння користуватись каталогами стане тобі в пригоді на все життя, каталог буде вірним помічником на твоєму шляху до знань.
На кожну книгу заведена каталожна картка. На ній зазначені основні відомості про книгу, які вміщені на її титульній сторінці.
Картки в каталозі розміщені в певній системі за галузями знань. Кожній галузі знань відповідає той чи інший відділ систематичного каталогу, який має умовні позначення. Таке ж позначеня стоїть на книгах і називається індексом.
Є центральні і бокові роздільники. На центральному роздільнику пишеться назва основного відділу, а його розділи та підрозділи - на боковому роздільнику.
шифр у лівому верхньому кутку вказує на місце знаходження книги на полицях серед безлічі інших книг. Випиши його, запиши автора та назву книги і звернись до бібліотекаря.